تبلیغات
جنگنده قاحر ایرانی

جنگنده قاحر ایرانیسردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تبریك این موفقیت بزرگ كه در راستای تحقق فرامین فرمانده معظم كل قوا به منصه ظهور رسیده است اظهار داشت:كلیه مراحل طراحی و ساخت جنگنده بومی قاهر313 توسط دانشمندان و متخصصان اقتدار آفرین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع انجام شده است.

وزیر دفاع در تشریح ویژگی جنگنده قاهر گفت:این جنگنده پیشرفته با مشخصات ظاهری منحصر بفرد،دارای سطح مقطع راداری بسیار كم و همچنین قابلیت انجام عملیات پروازی در ارتفاع پست می باشد.
سردار وحیدی،بهره برداری از مواد پیشرفته در ساخت هواپیما و سیستم های الكترواویونیك پیشرفته را از دیگر ویژگی های جنگنده قاهر313 برشمرد.


وزیر دفاع با بیان اینكه این جنگنده توانایی حمل تسلیحات پیشرفته بومی را دارد و از قدرت تهاجمی بالا برخوردار است گفت:جنگنده قاهر حقیقتاً نماد برجسته ای از نبوغ ،خلاقیت و جسارت فرزندان برومند و برنادل ملت ایران در وزارت دفاع است.
سردار وحیدی،قابلیت نشست و برخاست با طول باند كوتاه و تعمیر و نگهداری آسان و سریع را از دیگر ویژگی هواپیمای قاهر313 ذكر كرد.


وزیر دفاع در پایان با تشكر و قدردانی از تلاش و زحمات بی وقفه دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع هوایی وزارت در خلق این پروژه بزرگ ملی تصریح كرد:هواپیمای جنگنده قاهر ، ثمره قدرت ،ایمان ،همت و رشد و بالندگی پرورش یافتگان مكتب خمینی و خامنه ای عزیر است كه در آغاز طلیعه سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با این اقدام افتخار آفرین افزایش اقتدار ملی و ارتقاء قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را رقم زدند.قالب آماده